Blackjack, czyli jak trafić oczko

Gra na styl blackjacka znana była już w starożytności. Z czasem jednak bardzo ewaluowała, tworzono wiele jej wariantów. Aż dotarła do Stanów Zjednoczonych, gdzie dla przyciągnięcia graczy kasyna oferowały jeszcze jedną parę wygrywającą: czarnego Asa i Waleta. Stąd właśnie wzięła się używana do dziś nazwa – black, czyli czarny i jack, czyli walet. W Polsce często nazywany jest „oczkiem” w nawiązaniu do liczby punków, które trzeba wygrać – 21.

Blackjack to gra, podczas której warto opierać się na matematycznych wyliczeniach. To nic trudnego, bo przez lata powstały całe opracowania, jak wygrać. Dzięki wcieleniu ich w życie można nawet liczyć na 1% przewagi nad kasynem. Kasyna bały się o swój interes, jednak szybko okazało się, że użytkownicy nie potrafią wcielić prezentowanych zasad w życie.

Blackjack to gra, w której nie istnieje remis – wygrywa gracz lub kasyno. Zwycięża ten, kto ma kwotę 21 punktów bądź jej najbliższą. Przekroczenie jej oznacza przegraną. Jak się liczą karty? Te z numerami mają wartość liczby na niej się znajdującej, zaś walet, dama i król oznaczaja 10 punktów, as 11 lub 1, w zależności od potrzeb gracza. liczba tali, które są użyte podczas gry zależy od ilości graczy, nie więcej jednak niż 8. Talia liczy 52 karty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *